Szabó Dávid másodedzőként csatlakozik a stábunkhoz

A 36 éves, játékosként CEV Kupa-győztes szakember Kaposvárról teszi át a székhelyét a fővárosba.

A szakmai stáb a háttérben hosszú hetek óta dolgozik bajnokcsapatunk, a Vasas Óbuda következő idényének játékoskeretén, amelyet a következő napokban, hetekben szurkolóink is megismerhetnek.
 
Az már korábban biztos volt, hogy Csereklye Zsófia, Erőss Mirtill, Fekete Fanni és Adriani Vilvert velünk marad, előbbi hármat ugyanis 2028-ig, brazil légiósunkat pedig jövő nyárig köti szerződés a Vasashoz. Hozzájuk csatlakozott Szalai AnnaBoskó ÁgnesJuhár Dalma,Karín ŠunderlíkováZsombók EszterZsombók Anna, valamint Kiss Lilla is, azóta pedig az is biztossá vált, hogy a következő idénytől az olasz Luca Bucaioni lesz együttesünk vezetőedzője. Első, külsős érkezőnk Tatár Gréta volt, hozzájuk csatlakozott a feladó, a korábbi brazil válogatott Naiane Rios, most pedig örömmel mutatjuk be új másodedzőnket, Szabó Dávidot!

Szabó Dávid két éve állt edzőnek, azóta az idén bajnoki, tavaly kupadöntős KHG KNRC csapatának felkészülését segítette, most azonban úgy döntött, hogy a következő idénytől a Vasas Óbuda sikereiért dolgozik majd.

„A Vasas mindig is Magyarország egyik meghatározó klubja volt, és véleményem szerint a jövőben is az marad. Kiváló játékosok, felkészült szakmai stáb és a háttérben dolgozó elhivatott emberek alkotják a klubot, nem beszélve a szurkolókról, akik fantasztikus hangulatot teremtenek nemcsak a Folyondár utcában, hanem idegenben is. Amikor a klub megkeresett, úgy éreztem, ez egy olyan lehetőség, amelyet mindenképpen szeretnék megragadni” – nyilatkozta honlapunknak Szabó.

A 205 centiméter magas, kazincbarcikai születésű és nevelésű egykori feladátló hozzátette, a döntését ugyanakkor nem volt egyszerű meghozni, mert a KNRC-nél is magas színvonalú szakmai munka zajlott annak érdekében, hogy a klub évről évre az élmezőnyben szerepeljen.

„Az előttünk álló szezon biztosan komoly kihívásokat tartogat számunkra, hiszen az elmúlt évek eredményeivel nagyon magasra került a mérce. Az új szakmai stábbal azonban azon fogunk dolgozik, hogy megfeleljünk az elvárásoknak és olyan játékot mutassunk a pályán, amely a szurkolók számára is élvezetes és emlékezetes mérkőzéseket eredményez” – zárta Szabó Dávid, aki a klubunk kötelékében maradó Szabó Györggyel együtt, vele egyenrangú partnerekként alkotják majd Luca Bucaioni közvetlen szakmai stábját.

Szabó Dávid tavaly nyár óta a magyar női válogatott munkáját és felkészülését is segíti, így majd az augusztusi Európa-bajnokságot követően csatlakozik be a közös munkába.

Szabó játékosként már 17 évesen Olaszországba szerződött, ahol a Mantovában, a Veronában, a Bellunóban, a Trentinóban és Sorrentóban is megfordult. Emellett gyűjtött külföldi tapasztalatokat a szlovén Salonit Anhovóban, Tirolban, Dél-Koreában, illetve a török Konyában, a román Zalauban és a szerb Novi Pazar csapatában is. Magyarországon – négy különböző időszakban – csak nevelőklubját, a Kazincbarcikát erősítette.

Szabó illusztris játékospályafutása során három magyar bajnoki címe mellett nyert CEV Kupát, klubvilágbajnoki bronzérmet, olasz Szuperkupát, Magyar Kupát, az Olasz Kupában háromszor jutott elődöntőbe és lett harmadik, szerzett MEVZA-bronzérmet, s magyar, szlovén és osztrák bajnoki ezüstöt is. A magyar válogatottban 30 alkalommal szerepelt.

Támogatóink

Arany támogató

Ezüst támogató

Bronz támogató