A Vasas Óbuda sorozatban ötödik bajnoki fináléjára készülhet, miután harmadszor is legyőzte a Békéscsabát az elődöntőben.
Bajnoki címvédő csapatunk, a Vasas Óbuda szombat este az elődöntő harmadik mérkőzésén 2-0-s előnyben fogadta az MBH-Békéscsabát.
Giannis Athanasopoulos kezdőhatosában Tyrah Ariail, Karin Sunderlikova, Carolina Leite, Michelle Ohwobete, Glemboczki Zóra és Papp Orsolya kapott bizalmat, míg a liberó Juhár Dalma volt.

A találkozó első szettjében remekül rajtoltunk, a vendégek trénerének, Nagy Péternek már 7-3-nál időt kellett kérnie. Agresszívan szerváltunk és támadtunk, a túlsó térfélen nyoma sem volt a második meccsen látott remek mezőnyvédekezésnek (10-4). Németh Lucát Gajdács Lina váltotta odaát, de sem ez, sem Nagy újabb időkérése nem hozott jelentős változást, a rövid csabai fellángolás ellenére magabiztosan tartottuk előnyünket (14-9). A hajrára tetemes lett a különbség, szurkolóink kiszámolhatták a riválist (25-15, 1-0).
A második etapot még az előzőnél is jobban kezdtük, Nagy cseréje, illetve időkérései ellenére 9-2-re elhúztunk. Amikor a nyitásfogadásunk visszaesett, zárkózni kezdett a BRSE, de pár jó megoldással ismét rövidre zártuk a vendégek felzárkózási kísérletét (18-8). A hajrában ismét próbálkoztak a közelebb jövetellel a csabaiak, de kevesebb mint háromnegyed óra után egy részsikerre kerültünk az újabb döntős szerepléstől (25-12, 2-0).

A harmadik játékrészre szerkezetváltással próbálkoztak a vendégek, akiknél Németh Luca lett az átló, de az első öt labdamenetből négyet így is mi nyertünk. Nagy Péter időkérését követően együttese tudta tartani a lépést a mieinkkel, de 10-5-nél így is újra a vendégek mestere rendelte magához tanítványait. 14-6-nál talán túlzottan megnyugodtunk, a vendégek sorozatban öt labdamenetet meg tudtak nyerni, de ennél közelebb már nem engedtük őket. Sunderlikova támadásával előbb elforogtunk, majd az ő ászával lett ismét közte öt, s bár a tízpontos differencia ezúttal nem lett meg, semmi nem veszélyeztette a döntőbe kerülésünket (25-16, 3-0).
Folytatás a Magyar Kupa négyes döntőjében, március 20-21-én a TF csarnokában.
EXTRALIGA, ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Folyondár utca, 500 néző. Vezette: Szabó P., Kiss Z.
Vasas Óbuda: Ariail 8, Leite 3, Ohwobete 11, Papp O. 8, Sunderlikova 14, Glemboczki 10. Csere: Juhár (liberó), Boskó, Zsombók E.. Vezetőedző: Giannis Athanasopoulos
BRSE: Schlegel Mosegui 11, Orosz 6, Robinson 3, Németh L., Krivosijszka 6, Allard 1. Csere: Kertész (liberó), Gajdács 1, Isanovic 5, Kump 1. Vezetőedző: Nagy Péter
Hihetetlenül boldog vagyok, elsöprő győzelmet arattunk ma, azt gondolom, nem lehet kérdés, hogy megérdemelten jutottunk be a döntőbe. A lányok jutalma most két nap szünet, utána pedig készülünk a Magyar Kupára és a bajnoki fináléra.