Győzelem Simic parádéjával

Bosnyák átlónk extraklasszis teljesítményével egyenlítettünk a Kaposvár elleni párharcban.

A keddi második mérkőzésen továbbra is Erica Vietti és Mihály Dorka hiányzott együttesünkből.

A mérkőzés első időszakában sem jó blokkot, sem kivédekezett támadást nem láthatott a közönség, aki amit ütött, abból pont lett (5:6). Mi hibáztunk bele először az akciókba, így Jókay Zoltán kért időt elsőként (7:10). A somogyiak elképesztően jól támadtak, a szett derekán 85 százalékos akcióbefejezéssel is álltak (10:14). Vezetőedzőnk ismételt játékmegszakítása után (11:16) beállt Papp Orsolya Bodovics Hanna helyére, ennek ellenére a vendégek kedvükre szerezték a pontokat, s ránk nézve megalázó különbséggel nyerték az első játszmát (15:25, 0:1).

A második szett három kaposvári ponttal kezdődött, Kayla Haneline nyitósorozatával azonban a találkozó során először vezettünk (5:3). Verica Simic ütése után Zarka Péter rendelte magához tanítványait (7:4), majd miután csapata nem igazán tudott átlendülni a holtponton, még egyszer megnyomta a csengőt (14:8). Simic ezúttal igazi vezér volt, jól röplabdázott, s mivel a blokkunk és a védekezésünk hatékonysága is feljavult, így különösebb izgalmak nélkül egyenlítettünk (25:18, 1:1).

A harmadik felvonás váltott pontszerzéssel kezdődött, Simic mellett Haneline volt sokat foglalkoztatva a hálónál (9:9). Egy jó kaposvári blokkot követően Jókay időt kért (9:12), s ha nem is könnyen, de több hosszú labdamenetet is lejátszva Mária Kostelanská támadásával egalizáltunk (15:15). Kiegyenlített volt a játék, Horváth Alexandra hibája után azonban Zarka jelezte, mondanivalója van csapata számára (20:18). A Diamant hamarosan kiegyenlített, Simic azonban továbbra is ellenállhatatlan volt, Durst Anna ászával pedig játszmalabdához jutottunk. Utolsó pontunkat bosnyák légiósunk blokkjából szereztük (25:21, 2:1).

A negyedik etapban mi kértünk először időt, mert egymás után két támadást is elrontottunk, így hárommal meglépett az ellenfél (5:8). Verica Simic ekkor 23 pontnál járt úgy, hogy egyetlen egyet sem hibázott. A középjátékig nem tudtuk közelebb zárkózni, mert rendre belehibáztunk a nyitásokba. Németh Anett jött szerválni, rögtön ásszal mutatkozott be, és a somogyiak időkérése ellenére (14:15) átvettük a vezetést. Simic huszonkilencedik pontja után Zarka megint megnyomta a csengőt (19:17), Nevena Iricanin ászát követően pedig Jókay cselekedett ugyanígy (20:20). A végletekig kiélezett végjátékot ki más, mint az egész meccsen hibátlanul teljesítő, +32-es mutatóval záró Simic támadásával nyertük meg (25:23, 3:1).

A mindent eldöntő harmadik mérkőzést pénteken 18 órától vívjuk Kaposváron.