Ismét kikaptunk Kaposváron

A Diamant négy szettben bizonyult jobbnak csapatunknál.

A pénteki helyosztón Erica Vietti és Mihály Dorka hiányzott együttesünkből.

Jókay Zoltán nyolc labdamenet után időt kért és kiabálva kérte számon játékosai teljesítményét, ugyanis rendkívül álmosan kezdtük az összecsapást (6:2). Két labdamenettel később ismét a mi játékmegszakításunk következett, mert képtelenek voltunk Durst Anna közelébe játszani a fogadásokat. Juhár Dalma érkezett Kiss Gréta helyére, Mária Kostelanská jó szerváival pedig közelebb zárkóztunk (10:7). Egy újabb benyelt ász után Elena Cappelli jött szlovák légiósunk helyére (14:7), majd Verica Simicet Németh Anett váltotta, mert elképesztően sokat rontottunk (16:8). Amint sikerült a hibák számát némileg csökkenteni, a különbség is csökkent, s egy ritkán látható pont után – Németh Anett „támadása” végiggurult a háló tetején, s a kaposvári térfélen esett le – Zarka Péter rendelte magához csapatát (18:15). A szett hajrájában ismét hibát hibára halmoztunk (összesen tizenegyig jutottunk), így a hazaiak különösebb megerőltetés nélkül kerültek előnybe (25:17, 1:0).

A második játszmában úgy tűnt, jobban kezdünk, ám ismét kaptunk egy ászt és rontottunk két szervát, így Jókay időt kért (8:5). Sokkal összeszedettebb és lelkesebb volt a hazai hatos, így edzőnk ismét megnyomta a csengőt (12:7). A játék egyetlen elemében sem nyújtottunk az Extraligához méltó teljesítményt, hiába küldte pályára szinte minden játékosát Jókay, hiába próbálkozott minden felállással – Simic négyes ütőként jött vissza –, semmi nem sikerült, így alig negyvenöt perc után kétszettes volt a hazai fór (25:14, 2:0).

A harmadik felvonást Papp Orsolyával kezdtük, visszajött Török és Kostelanská, valamint Simic is visszatért eredeti posztjára. Ennek ellenére szörnyen kezdtünk, egy hazai nyitásrontás jelentette első pontunkat (4:1). A folytatásban egy fokkal jobban játszottunk, mint korábban, s legalább – apró részsiker – tartottuk a lépést ellenfelünkkel (11:10). Hosszú szenvedés után Török blokkoutjával kiegyenlítettünk, jött is a hazai időkérés (14:14). Két labdamenettel, közte egy ásszal később Jókay nyomta meg a csengőt (16:14), pár perccel később pedig előbb a találkozó során először megszereztük a vezetést, majd kétpontos előnyünknél Zarka kért időt (19:21). Bár az első két szett után erre nem sok pénzt lehetett volna tenni, de nem sokkal később Kostelanská pontjával szépítettünk (20:25, 2:1).

A negyedik szettet két jó blokkal kezdtük (1:4), a somogyiak időkérésük után azonban fordítottak (6:5). Jókaynak is volt pár szava csapatához, de ennek ellenére egy újabb hazai ász, valamint Leidgeb Noémi sokadik pontja után már öt volt a hátrányunk (13:8). Vezetőedzőnk ismételt intelmei után tartottuk a differenciát, de közelebb nem igazán tudtunk zárkózni (17:13). Ennek ellenére szoros állásból indult a végjáték, mert Simic a legjobbkor mutatott be egy eredményes blokkot (19:18). Két  pont ott, két pont itt, Kostelanská és Simic rossz érintése után jutott mérkőzéslabdákhoz a Kaposvár, amikből a másodikat használták ki (25:22, 3:1).

Folytatás kedden 19 órakor a Folyondár utcában a második mérkőzéssel, amelyen nyernünk kell, ha el szeretnénk kerülni az osztályozón – vélhetően – az MTK-t