Hoztuk a kötelezőt

Csapatunk a papírformának megfelelően 3:0-ra győzte le a Palotát.

Csapatunk ezúttal tíz játékossal állt ki a Palota elleni összecsapásra: három szokásos sérültünkhöz (Lévai Vivien, Németh Anett, Elena Cappelli) ezúttal Verica Simic és Erica Vietti csatlakozott.

Mihály Dorka nyitássorozatával indult a mérkőzés (5:0), a vendégek időkérése után pedig a csapatkapitány Kayla Haneline foglalta el az alapvonal mögötti területet hosszabb időre (12:3). A Palota gyakorlatilag minimális ellenállást sem tudott kifejteni, így alig 16 perc játék után már vezettünk is (25:8, 1:0).

A második szettet sokkal több hibával kezdtük, így szorosan alakult az állás (7:7), a csereként beállt Papp Orsolya pontjaival sikerült először nagyobb előnyt kialakítanunk (11:7). Török Kata ütése után Ambrosio Melani is beszállt (16:11), s bár a Palota szépen tartotta magát, semmi nem veszélyeztette az újabb részsikert (25:21, 2:0).

A harmadik játszma első harmada is szorosan alakult (9:9), aztán a vendégek néhány technikai hibájának is köszönhetően Mária Kostelanská ütése után négy volt az előnyünk (14:10). Több jó nyitásunk is volt, s végül Mihály Dorka támadásával lezártuk az egy órán keresztül sem tartó összecsapást (25:14, 3:0).

Folytatás csütörtökön ellen a Schaan otthonában, a Challenge Kupa legjobb 32 csapata között.

NB I, 9. FORDULÓ
Vasas Óbuda – Palota RSC 3:0 (8, 21, 14)
Folyondár utca, 100
 néző. Vezette: Mezei, Nagy L.

Vasas: Bodovics 1, Mihály 12, Kostelanská 11, Haneline 8, Durst A. 4, Török 11. Csere: Kiss G., Juhár (liberók), Papp 4, Ambrosio 5. Vezetőedző: Jókay Zoltán

Palota: Bodnár, Bánlaki Z. 4, Lászlop 5, Durst H. 3, Mester 3, Várhegyi 1. Liberók: Hadnagy R., Gazsi (liberók), Király 1, Gracza, Pilissy 1. Vezetőedző: Glózik János

Jókay Zoltán: – Ma a győzelem volt a legfontosabb, készülünk az évből hátralevő mérkőzésekre.