Sorozatban negyedszer kaptunk ki

Ezúttal a Kaposvár győzte le csapatunkat.

Csapatunkból a három sérült (Lévai Vivien, Németh Anett, Elena Cappelli) mellett ezúttal Ambrosio Melani és Kiss Gréta hiányzott, így mindössze tíz játékosra számíthatott Jókay Zoltán vezetőedző.

Szokás szerint rossz nyitásokkal kezdték a meccset a mieink, de ezúttal támadásban és főleg blokkban sokkal jobban indítottunk, mint a korábbi összecsapásokon (8:6). Összeszedetten röplabdázott a házigazda, így Jókay hamarosan időt kért (12:8). Török Kata háromszor egymás után nyithatott, egyenlítettünk, ezt követően felváltva estek a pontok a végjátékig (18:18). A hajrára kétpontos hazai előnnyel fordultak a csapatok (20:18), s két technikai hibánknak is köszönhetően a Kaposvár szerezte meg a vezetést (25:21, 1:0).

A második szett első harmada szorosan alakult, mindkét csapat jól mezőnyözött. Papp Orsolya érkezett Bodovics Hanna helyére (9:9), majd Kanizsai Dorottya ütése után Jókay Zoltán megszakította a játékot (12:10). Az intelmek ellenére is lendületben maradt a Kaposvár, így jött az újabb időkérés (16:11). Mária Kostelanská támadása, majd Verica Simic hálón átcsorgó nyitása után Zarka Péter hívta magához csapatát (17:14), ennek ellenére kiegyenlítettünk (18:18). Hat ponttal később Háfra Dominika maradt lent a parketten, s térdsérülés miatt le kellett cserélni. Korábbi játékosunknak ezúton is jobbulást kívánunk! A hajrában végre mi teljesítettünk jobban, s Simic ütésével nyolc sorozatban elveszített szett után örülhettünk a részsikernek (23:25, 1:1).

A harmadik felvonás jó somogyi blokkmunkával indult, így Jókay kétszer is időt kért, majd feladót cserélt (8:1). Simic az előző szett végén látott tűzzel röplabdázott, így megkezdtük a felzárkózást (10:7). Hullámzó maradt a játékunk, így hol megnőtt a különbség, hol újra visszazárkóztunk (17:11, 18:15). Zarka Péter időkérése után megrázta magát csapata, s újfent előnybe került (25:18, 2:1).

A negyedik felvonást ismét Viettivel kezdtük, de a hazaiak továbbra is jóval stabilabban röplabdáztak (7:4). Jókay időkérése után csapatkapitányunk, Kayla Haneline blokkjával mutattunk némi életjelet, de megint a legrosszabbkor jött egy elrontott nyitás (9:7). Négy-egyes hazai sorozat után edzőnk ismét magához hívta a csapatot, de ezen a napon a második szett második felét kivéve mondhatott bármit a lányoknak, semmi nem használt, így elszenvedtük sorozatban negyedik vereségünket (25:19, 3:1).

Folytatás jövő vasárnap a Palota ellen este hatkor.