Idén csak a bronzmeccs jut a Magyar Kupában

Az elmúlt négy kiírásban győztes csapatunk, a Vasas Óbuda öt szettben kikapott a Fatum Nyíregyházától a Magyar Kupa elődöntőjében, így vasárnap a bronzéremért léphet pályára.

Címvédő csapatunk, a Vasas Óbuda péntek este a Magyar Kupa elődöntőjében a Fatum Nyíregyháza ellen lépett pályára a Dr. Koltai Jenő Sportközpontban.

A nyírségiek voltak az egyetlen csapat, amely a bajnokságban mindkét alapszakasz-mérkőzésen szettet tudott rabolni tőlünk, így bár mi voltunk a találkozó esélyesei, ez intő jel kellett, hogy legyen.

Giannis Athanasopoulos megszokottnak mondható kezdőhatosát küldte pályára: Tyrah Ariail, Karin Sunderlikova, Carolina Leite, Michelle Ohwobete, Glemboczki Zóra és Papp Orsolya kezdett, míg a liberó Juhár Dalma volt.

Bár az első pont egy remek támadással a nyíregyháziaké lett, 5-2-es vezetésünknél már az ellenfelet edző Pampuch Csabának kellett idő kérnie, mert blokkból és szervából is eredményesek tudtunk lenni. Lara Davidovic ászaival fordított a Fatum, majd 12-9-es nyíregyházi előnynél Athanasopoulos is jelzett. A folytatásban sem javult sokat a játékunk, így jött az újabb játékmegszakításunk (11-16). A következő labdamenet után érkezett Dariya Ivanova és Zsombók Eszter, és bár a hátrányt sikerült csökkenteni, a fordítás nem jött össze (21-25, 0-1).

Alaposan összeszedtük magunkat a második felvonás kezdetére (5-1), a túloldalon pedig Lara Davidovic sokat rontott, így nem volt esélye a Fatumnak arra, hogy visszazárkózzon (13-7). Pampuch feladót cserélt, majd további posztokon is változtatott, de Ariail nyitássorozatával így sem tudtak mit kezdeni (19-9), így magabiztosan egalizáltunk (25-14, 1-1).

A harmadik szettre ismét a jobbik arcát mutatta ellenfelünk, amely 9-7-nél vezetett, mivel továbbra is messze voltunk legjobb önmagunktól. Támadásban amit Tóth Fruzsina felé ütöttünk, abból mind visszatámadtak a nyírségiek, akik Daniela Öhman révén centerposztról is eredményesek tudtak lenni (11-14). Athanasopoulos időkérése után Sunderlikova rázta meg magát (16-16), de a hajrá előtt ismét tetemesnek tűnt a hátrányunk (17-20). Ezen nem is sikerült faragni, így egy játszmára kerültünk a kieséstől (21-25, 1-2).

A negyedik etapra újra felkeményedtek a szerváink, ennek köszönhetően pedig a felvonás a másodikra emlékeztetett: 8-8 után a hétből hat labdamenet a miénk lett (14-9). Ezt követően a Fatum ugyan Pampuch vezérletével kapaszkodott, de a kulcsfontosságú labdameneteket ezúttal mi nyertük, s a hajrá előtt kialakított nyolcpontos előnyünk ezúttal elégnek bizonyult (25-16, 2-2).

A rövidített felvonásra ismét összekapta magát a Fatum, amely a térfélcseréig vezetett (6-8). A hajrában 9-13-ról ugyan még egyenlítettünk, de az utolsó szó a riválisé lett, amely így öt év elteltével jutott ismét kupafináléba (13-15, 2-3).

Folytatás szombaton a Kaposvár elleni bronzmérkőzésen.

MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ

2
Vasas Óbuda
3
Fatum Nyíregyháza
(-21, 14, -21, 16, -13)

Dr. Koltai Jenő Sportközpont, 450 néző. Vezette: Barabás, Horváth M.

Vasas Óbuda: Leite 1, Ohwobete 14, Papp O. 10, Sunderlikova 19, Glemboczki 16, Ariail 17. Csere: Juhár (liberó), Zsombók E. 1, Ivanova, Csereklye 1, Sinka. Vezetőedző: Giannis Athanasopoulos

BRSE: Del Burgo 2, Petrovic 10, Földi 2, Davidovic 23, Pampuch 21, Öhman 11. Csere: Tóth F. (liberó), Wafek, Antivero, Rufin-Martinez. Vezetőedző: Pampuch Csaba

EDZŐI ÉRTÉKELÉS
Először is gratulálok a Nyíregyházának, megérdemelten nyertek. A második és a negyedik szettben azt hoztuk, amit tudunk, a többiben azonban amikor elveszítettünk két-három pontot, túl görcsössé váltunk, egyáltalán nem élveztük, hogy röplabdázunk. Nem bírtuk el az esélyesség terhét, ez talán az én hibám is, mert nem tudtam levenni ezt a terhet a játékosokról. Holnap mindent meg fogunk tenni a bronzéremért.
Giannis Athanasopoulos

Támogatóink

Arany támogató

Ezüst támogató

Bronz támogató