Készülhetünk a kupa négyes döntőjére!

A Szent Benedek RA a negyeddöntő visszavágóján sem okozott gondot címvédő csapatunknak, a Vasas Óbudának.

Címvédő csapatunk, a Vasas Óbuda szerda este a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján 3-0-s előnyről fogadta a Szent Benedek RA-t. A múlt heti első meccshez képest a riválisnál edzőváltás volt, Toams Vargát a horvát Mario Teppert váltotta.

Giannis Athanasopoulos kezdőhatosában először szerepelt az amerikai Tyrah Ariail, mellette Karin Sunderlikova, Carolina Leite, Michelle Ohwobete, Glemboczki Zóra és Papp Orsolya kapott bizalmat, míg a liberó ezúttal Szalai Anna volt.

Bátran kezdtek a fürediek és az első szett derekáig nem szakadtak le nagyon (10-8). Teppert 14-10-nél kért először időt, majd nem sokkal később cserélt és ismét magához rendelte sokat hibázó tanítványait (17-12). Ez sokat nem változtatott a mérkőzés menetén, simán kerültünk előnybe (25-15, 1-0).

A második szettre érkezett nálunk Fekete Fanni, s jó védekezésünkre alapozva, Sunderlikova vezérletével ezúttal viszonylag hamar sikerült megnyugtató különbséget kialakítani (12-6). Ekkor kifejezetten jól röplabdáztunk, alaposan megnyitottuk a füredieket, Athanasopoulos pedig beküldte Boskó Ágnest irányítani (16-7), majd egyre több cserejátékosának is lehetőséget adott. Tanítványai éltek a bizalommal és kevesebb mint 50 perc után ünnepelhettük a továbbjutást (25-11, 2-0).

A harmadik felvonásra Boskó mellett maradt Darija Ivanova is, s ezúttal alaposan beragadtunk a rajtnál (3-6). Vezetőedzőnk időkéréssel igyekezett rendet tenni a fejekben, majd visszaküldte Glemboczkit, mielőtt ismét mondanivalója akadt (3-10). Visszaállt Leite is, de a felzárózást csak nagy nehezen, 6-16-nál kezdtük el. Ez egy ötpontos sorozatban manifesztálódott, de itt elfogyott a tudományunk, és a vendégek a nagy előnnyel jól gazdálkodva szépítettek (20-25, 2-1).

A sok hosszú labdamenetet hozó negyedik szettet – amelyben ismét Boskó irányított – ugyan jobban kezdtük, de 8-7-nél már a Balaton-partiak vezettek. Ellenfelünk alaposan felszívta magát, míg mi – elsősorban talán fejben – a biztos továbbjutás után némileg belekényelmesedtünk a meccsbe, s nem játszottunk túl pontosan. Amikor mégis, akkor rendre elléptünk pár ponttal, s Sunderlikova ászai voltak azok, amik úgy nézett ki, végleg eldöntik a találkozót (17-12). Így is lett, újabb fordulat nem jött és lezártuk a mérkőzést (25-16, 3-1).

A négyes döntő március 20-21-én lesz a Dr. Koltai Jenő Sportközpontban, a pénteki elődöntőben a Fatum Nyíregyháza vár ránk. A másik ágon az MBH-Békéscsaba részvétele már biztos, a KHG KNRC pedig 3-0-s előnyből várja fiókcsapatunk, a Vasas SC elleni március 1-jei visszavágót.

A bajnoki folytatás vasárnap következik, amikor fiókcsapatunkkal, a Vasas SC -vel játszunk a negyeddöntő első meccsén.

MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

3
Vasas Óbuda
1
Szent Benedek RA
(15, 11, -20, 16)

Folyondár utca, 72 néző. Vezette: Bátkai-Katona, Barabás

Vasas Óbuda: Ariail 8, Leite 1, Ohwobete 21, Papp O. 1, Sunderlikova 21, Glemboczki 12. Csere: Szalai A. (liberó), Fekete F. 2, Boskó 1, Ivanova 1. Vezetőedző: Giannis Athanasopoulos

SZBRA: Hőbe 3, Perotto 15, Schneider T. 6, Boban 5, Deak 5, Kobaidze 7. Csere: Fáth, Kristóf K. (liberók), Faki 5, Szabó K. 2, Kacitadze 1. Vezetőedző: Mario Teppert

EDZŐI ÉRTÉKELÉS
Gratulálok a csapatnak a továbbjutáshoz, azt ugyanakkor ki kell elemeznünk, hogy mi történt abban a másfél szettben, amikor rendkívül gyengén, sok hibával játszottunk. Ezt nem engedhetjük meg magunknak, mert minden ellenfelünk ki fogja használni. Gratulálok a jól küzdő füredieknek.
Giannis Athanasopoulos

Támogatóink

Arany támogató

Ezüst támogató

Bronz támogató