Kőnig Gábor: továbbra is jó úton jár az utánpótlásunk

Utánpótlás szakmai igazgatónkkal veséztük ki a mögöttünk hagyott idényt.

Az első osztályban egy arany-, két ezüstérem, valamint egy ötödik és egy hatodik hely lett utánpótláscsapatink mérlege a 2024/25-ös bajnoki idényben. A két ezüstből akár arany is lehetett volna, az pedig mindenképpen kiemelkedő, hogy a legifjabb, U13-as korcsoportban sorozatban ötödik alkalommal állhatott a dobogó tetején a Vasas SC.

„Azt gondolom, jó szezont zártunk, és továbbra is tartom, amit minden évben elmondok, hogy az eredményességet nem feltétlenül az érmek színében kell keresni, hanem abban, hogy sportolóink mennyit fejlődtek. Ebből a szempontból pedig jól szerepeltünk” – ecsetelte honlapunknak Kőnig.

A Vasas SC extraligás csapatát vezetőedzőként irányító szakember kiemelte, a mostani idényben is folytatódott az elmúlt évek trendje, miszerint minden korosztályban nagyon fiatal átlagéletkorú csapatot indítottak.

„Az U17-eseknél félig-meddig U15-ös volt a keret, az U20-asoknál megkockáztatom, hogy mi voltunk a legfiatalabbak, de a U15-ösöknél is a csapat nagy része olyan játékos volt, aki még a következő idényben is ebbe a korcsoportba tartozik majd. A két középső korosztályban így is volt sanszunk az aranyéremre, főleg az U15-nél lehet emiatt kicsi hiányérzet, de amint említettem, ez csak az érem egyik oldala. Minden játékosunk szépen fejlődött, és továbbra is tartom, hogy az a jó döntés, ha az országos döntőkre sem játszanak vissza azok a felsőbb korosztályban szereplők, akik még megtehetnék” – nyilatkozta Kőnig Gábor.

Az U16-os válogatott szövetségi edzőjeként is dolgozó tréner kiemelte, hogy Koltai Csanád a másodosztályból indulva olyan lányokkal jutott hatos fináléba, akik szinte kizárólag elsőéves U15-ösök voltak, így nekik a hat-hat elleni játékot is el kellett sajátítaniuk a szezon elején.

„Náluk is nagyon látványos volt a fejlődés, de külön szeretném kiemelni az U13-as csapatainkat is: Bartha Kristóf sorozatban harmadszor vezette bajnoki címre a kiemelt együttest, de a korosztály másik két gárdája is nagyon szépen dolgozott. A rendszerbe most belépett edzőink is hamar felvették a ritmust, a lányok rengeteget fejlődtek a kezeik alatt” – mondta a tréner.

Kőnig kiemelte, az edzői gárda nagy része hosszú évek óta a Vasas kötelékében dolgozik, és bár természetesen mindenkinek megvan a saját elképzelése a röplabdáról, alapvetően minden csapat azonos rendszerben, azonos szisztéma szerint épül, ami nagy előny a korosztályváltásoknál.

„Évekkel ezelőtt meghatároztuk az alapelveket, én úgy látom, hogy ehhez tartja is magát mindenki. Nyilván a szezon közben is beszélgetünk, de alapvetően jó meglátású, jó gondolkodású szakembereink vannak, akikkel a legtöbb esetben egyezik a véleményünk. Ők is abban hisznek, hogy minél több játékosnak meg kell adni a lehetőséget arra, hogy a pályán élje át a sikereket és a csalódásokat, ne csak a sarokban asszisztáljon az esetleges győzelmekhez, így aztán a továbbiakban is igyekszünk a kapacitásainkhoz mérten a legtöbb versenyzőcsapatot indítani a különböző korosztályokban” – tekintett kicsit a jövőbe is Kőnig Gábor.

A szakmai munka vezetője szerint a mennyiség mellett ugyanakkor a minőség is fontos, mert csak e kettő megfelelő kombinációjából tud majd a szakosztály hosszabb távon kinyerni olyan röplabdázókat, akik alkalmasak az élsportra, és a felnőttek között is magas szinten tudnak majd teljesíteni.

„Szakmailag soha nem támogattam az eredményhajszolást. Megtehettük volna, hogy például az U20-as döntőre leküldjük a két extraligás csapatunk játékosait, de ennek a morális oldala finoman szólva is furcsa lett volna, hiszen így azok, akik bejutottak a végjátékba, lehet, keretbe sem kerültek volna. Szerintem így vannak rendjén a dolgok, ezen a jövőben sem tervezünk változtatni” – hangsúlyozta a tréner, aki szerint továbbra is jó úton járunk, így nem is tervezi, hogy letérünk erről az útról.

Támogatóink

Arany támogató

Ezüst támogató

Bronz támogató