Simán a nyolc között

Nem okozott gondot a TFSE elleni MK-párharc.

A TFSE elleni Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágóján az ujjsérüléséből lábadozó Nuria Lopes da Silva csak a pálya széléről figyelhette társait. Az idény során először volt – saját posztján – a kezdőhatos tagja Szabó Adrienn.

A találkozó előtt Villám Lilla kapta meg az előző, Jászberény elleni hazai mérkőzés legjobbjának járó díjat.

Bátrabb játékkal kezdett a vendégcsapat, mint a hónap eleji odavágón, de így is az ő vezetőedzőjük, Molnár István kért először időt (8-2). Kostelanská, Abdulazimova, majd Török pontjaival hamar kialakult az együttesek közötti tízpontos különbség (17-7). Molnár újabb játékmegszakítása után érkezett Villám Lilla és Durst Anna, majd egy ponttal később Mihály Dorka is, ám 16 perc után így is könnyedén vezettünk (25-10, 1-0).

A második felvonásra visszatért a kezdőhatos, de néhány figyelmetlenségüknek, és pár jó vendégtámadásnak köszönhetően közel tudott maradni a TFSE (5-4), sőt, amikor ellenfelünk egyenlített, Jakub Gluszak vezetőedző hangját felemelve kérte számon játékosain teljesítményüket (7-7). Az intelmek használtak, együttesünk állva hagyta riválisát, és hamarosan ismét érkezett a pályára Durst (14-8). Ambrosio Melani támadásával lett közte tíz, Panagiota Diotit és Juhár Dalmát is beküldte Gluszak, végül Mihály ászával biztosítottuk be a továbbjutást (25-12, 2-0).

A harmadik etap elején Szabó Adrienn termelte a pontokat (8-2), majd az egyik labdamenetben Abdulazimova lábbal is bemutatott egy bravúros mentést (13-5). Ezúttal az ő egymás utáni második ászával lett közte tíz, s végül ez lett mind közül a legsimább szett – összességében 57 perc alatt, könnyedén jutottunk negyeddöntőbe (25-8, 3-0).

A nyolc között a Balatonfüreddel találkozunk.

Folytatás szombaton a Haladás otthonában.